(VIDEO) ČUKARIČKI DRASTIČNO OŠTEĆEN Sudija nije svirao čist faul koji je prethodio pobjedničkom golu Pešića

Fudbaleri Čukaričkog su bili jako blizu osvajanja prvog, istorijskoj boda u nekom takmičenju u Evropi, no, reklo bi se da je sudija odlučio da ipak malo začini situaciju i prevagne u korist mađarskog Ferencvaroša, koji je slavio sa 2:1.

Čukarički je odigrao stvarno veoma dobru utakmicu, imali su “Brđani” i vođstvo sve do samog kraja meča, kada je u 83. minutu primljen gol za 1:1, a potom i u dalekoj nadoknadi vremena je Aleksandar Pešić uspio da postigne gol za 2:1.

Ipak, taj Pešićev gol je ostao u sjenci sumnjive sudijske odluke, pošto jednostavno, nisu željeli da dosude faul na fudbaleri Čukaričkog, Singu, koji je bio u kontri, a kojeg je igrač Fenercvaroša sapleo sa leđa.

Sudije su ipak odlučile da tu prekršaja nema, a u nastavku akcije je Pešić postigao gol.

Poslije meča, trener Čukaričkog, Igor Matić, bio je razočaran činjenicom da faul nije dosuđen.

– Vruća glava sigurno poslije ovakvog poraza. Nema šta, šta da se radi, to je fudbal, dešavaju se takve stvari. Što se tiče utakmice, ponosan sam na momke i ekipu kako smo odigrali, imali smo situacije kod 1:0 da riješimo utakmicu. Imao je i Ferencvaroš svoje šanse, sve što smo spremali smo odradili, radili smo dobro ofanzivno i defanzivno. Što se tiče gola u 98. minutu, to je bio čist faul, bio sam tu blizu pored moje klupe, sudija nije to svirao. Takve stvari se dešavaju, nas sada očekuje zahtjevna utakmica u našoj ligi, da se oporavimo i ostvarimo pobjedu – istakao je Matić,

I na snimku se vidi da je igrač oboren, ali, sudiji to nije bilo dovoljno.