(VIDEO, FOTO) BEZ VELIKE MUKE Partizan se prošetao Barom i vratio na pobjednički kolosijek

Košarkaši Partizana bez velikih problema stigli su do pobjede u Baru protiv ekipe Morana u 14. kolu ABA lige.

Crno-bijeli su bili bolji rezultatom 98:76.

Nakon tri vezana poraza u svim takmičenjima crno-bijeli su zaokružili kalendarsku godinu trijumfom na crnogorskom primorju.

Partizan je odmah ušao jako u meč i stvorio dvocifrenu prednost. Međutim Barani su se vratili odličnim šutem za tri. Na isti način je Partizan stvorio i dvocifrenu prednost na poluvremenu koja je nakon 20 minuta glasila 44:32 za ekipu iz Beograda.

Treći kvartal su bolje odigrali domaćini na krilima Markus Vedersa koji je zadavao ogromne probleme crno-bijelima i smanjivao prednost. Posljednju četvrtinu je Partizan totalno prelomio utakmicu i stigao do trijumfa koji će im značiti u teškom rasporedu koji im predstoji u januaru.

Obradović je u ovom meču odmorio svoje nosioce, a šansu da debituje imalo je Partizanovo najnovije pojačanje, Džejlin Smit.

Partizan su do pobjede predvodili Danilo Anđušić sa 17 poena i Tristan Vukčević 13 poena, dok je kod Mornara bolji od ostalih bio Entoni Luis sa 18 poena.

Partizan ove sedmice očekuje dupli program u Evroligi, prvo u Areni u utorak protiv Asvela, dok je u četvrtak na programu vječiti derbi u kojoj crno-bijeli gostuju Crvenoj zvezdi.