(VIDEO, FOTO) ČOVJEK JE JEDNOSTAVNO ZVIJER Portugalska mašina će biti najbolji strijelac na svijetu

Kristijano Ronaldo se još jednom pokazao kao pouzdan izvođač penala.

To će mu svakako pomoći u tome da bude najbolji strijelac na svijetu u 2023. pošto je u pobjedi Al Nasra na gostovanju protiv Al Itihada od 5:2 (2:1) postigao dva pogotka sa bijele tačke.

Ronaldo je do 52. i 53. gola u godini, kojim je preskočio Harija Kejna i Kilijana Mbapea u toj uzbudljivoj trci, stigao u 19. i 68. minutu.

Hamdalah je u 14. minutu na asistenciju Karima Benzeme postigao vodeći gol za Al Itihad, ali je pet minuta kasnije Ronaldo sa penala izjednačio na 1:1.

Do odlaska na odmor, Anderson Taliska je u 42. minutu doneo preokret i vođstvo Al Nasru od 2:1.

Hamdalah je ponovo u 52. minutu zatresao mrežu gostiju za 2:2, da bi u 67. minutu Fabinjo zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Minut kasnije Ronaldo je sa penala postigao drugi gol i tako donio novu prednost Al Nasru.

Sve je bilo jasno kada je posle brze kontre u 76. minutu Sadio Mane pogodio za 2:4, da bi šest minuta kasnije bivši napadač Liverpula postigao još jedan gol, piše B92.

Poslije 18 kola, Al Nasr je drugi sa 43 boda, sedam manje od vodećeg Al Hilala, dok je Al Itihad šesti sa 28 bodova.