(VIDEO) KAKAV PREOKRET Triler utakmica u režiji Kaljarija i Frozinjonea

Fudbaleri Kaljarija su savladali Frozinjone sa 4:3, u okviru 10. kola Serije A.

(VIDEO) KAKAV PREOKRET Triler utakmica u režiji  Kaljarija i Frozinjonea

Izabranici Klaudija Ranijerija su se vratili poslije tri gola zaostatka.

Ekipa sa Sardinije je tako zabilježila i drugu pobjedu ove sezone za bijeg sa posljednjeg mjesta na tabeli.

U prvom poluvremeni je proradio tandem Realovog Brazilac Reiniera i Juventusov Argentinac Matijasa Sulea.

Argentinski napadač je postigao dva gola u 23. i 37. minutu, obje na asistenciju brazilskog veziste, a u 49. minutu je bilo 0:3, a strijelac je bio Marko Breskanini.

Ipak, ekipa Kaljarija se nije predavala i jakom ofanzivom u sredinom drugog dijela igre došla na korak od izjednačenja.

Za ekipu Klaudija Ranijerija je prvo pogodio Gaetano Oristanio na asistenciju Leonarda Pavoletija u 72. minutu, da bi četiri minuta kasnije zaostatak na 3:2 umanjio Antonio Makumbu. Kada je sve djelovalo da je riješeno, došlo je do pravog “rolekostera”. Leonardo Pavoleti je izrastao u heroja ekipe sa Sardinije. Prvo je pogodio u četvrtom minutu nadoknade za izjednačenje, da bi u šestom donio konačnih 4:3.

Dodajmo da su domaći u prvom poluvremenu promašili penal, a jedan im je “oduzet” u drugom nakon asistencije iz VAR sobe. Na to sve i gostima je poništen jedan pogodak zbog ofsajda.