Serija A: Milenković bolji od Samardžića, Atalanta lako sa Kaljarijem

Nakon trijumfa Intera, koji je fenomenalnim pogotkom Federika Dimarka upisao bodove u Empoliju i zadržao se na liderskoj poziciji, odigrana su još dva više nego interesantna duela u italijanskom šampionatu.

Prvi od njih odigran je u Bergamu, gdje je domaća Atalanta ugostila ekipu Kaljarija i došla do prilično lake i očekivane pobjede 2:0.

Ekipa sa Sardinije je u ovaj meč, očekivano, ušla kao autsajder, a potvrda kvaliteta domaćih stigla je već u 25. minutu, ali je pogodak De Ketelarea poništen nakon konsultacije sa VAR sobom.

Ipak, svega deset minuta kasnije Ademola Lukman je uspei da dovede plavo-crne do prednosti na ovmo susretu, a sa minimalnom prednošću za tim iz Bergama se otišlo i na odmor.

U drugom poluvremenu je, 15 minuta prije kraja meča, pogotkom Marija Pašalića Atalanta samo potvrdila trijumf, kojim je ponovo došla na deobu šestog mesta.

Identičnim rezultatom je i Fjorentina uspela da dođe do pobede na Friuliju, gde je “viola” prilično lako savladala domaći sastav Udinezea – 0:2.

Nakon nešto više od pola sata fudbala Lukas Martines Kuarta doveo je ljubičaste do prednosti, a sa minimalnim plusem za goste se otišlo i na poluvreme.

To je rezultat koji je bio aktivan sve do trećeg minuta sudijske nadoknade, kada je Đakomo Bonaventura duplirao prednost gostiju i tako zapečatio trijumf.