(VIDEO) LUDILO NA AFRIČKOM KUPU NACIJA Kamerun golom u debeloj nadoknadi izbjegao senzaciju i otišao dalje

Ludilo zvano Afrički kup nacija nastavljeno je i danas.

Nakon što smo u ponedjeljak uveče gledali paralelnu dramu u dvije nadoknade vremena u Grupi B, dupli program ovog utorka počeo je još spektakularnije.

Fudbaleri Kameruna znali su da ih samo pobjeda vodi u osminu finala, imali su prednost do 72. minuta, od 85. su gubili, a plasman dalje obezbijedili golom u prvom minutu nadoknade spektakularne utakmice u kojoj je najmanja zemlja kontinentalnog dijela Afrike bila na nadomak najveće pobjede u istoriji…

…a, petostruki prvak na rubu eliminacije u prvoj rundi.

Na kraju, ipak: Gambija – Kamerun 2:3 (0:0), tako da će i „lavovi“ nastaviti takmičenje i ove lude družine u Buakeu.

U isto vrijeme sastali su se Gvineja i Senegal, znajući da su i jedni i drugi prošli dalje, pa je ulog bio samo prvo mjesto i nešto lakši put do četvrtfinala (Senegalci su na kraju slavili), dok je u duelu Gambije i Kameruna već bilo „biti ili ne biti“.

Gambija je znala da će najvjerovatnije proći dalje kao trećeplasirana ako pobijedi, Kamerun je bio siguran da će proći dalje kao trećeplasirani ako pobijedi, ali je u najdužem periodu utakmice rezultat bio onaj koji je značio kraj za oba tima – remi.

Treće izjednačenje došlo je nespretnim autogolom Džejmsa Gomeza u 87. minutu

Četiri minuta kasnije, na ulasku u nadoknadu vremena, Džordž Enkudu perfektno je izveo korner, a mrežu glavom zatresao defanzivac Kristofer Vuh…

Uh, ne smijemo ni da pomislimo šta bi se dogodilo da je ova utakmica odigrana u vrijeme kada VAR nije postojao, jer je samo moderna tehnologija spriječila Mohameda Sanea da postane moderni afrički Dijego Maradona.

Vješti napadač Gambije sakrio je igranje rukom pred golom Kameruna i umalo ušao u istoriju, jer je sudija Bamlak Tesema bio spreman da prizna pogodak za 3:3 u 94. minutu, ali su se na vrijeme javile kolege iz VAR sobe i reprizirale mu pokušaj obmane na tv ekranu, prenosi Sport Klub.