(FOTO) Ovo može samo Afrički kup nacija: Bili su najgora ekipa u grupi, smijenili trenera, a sada su nakon spektakularnog preokreta U POLUFINALU

Reprezentacija Obale Slonovače se plasirala u polufinale Kupa afričkih nacija pobjedom protiv Malija 2:1 nakon preokreta i produžetaka

Slonovi će za mjesto u finalu igrati protiv Demokratske republike Kongo.

Bili su najgora reprezentacija u grupnoj fazi. Smijenili su selektora, vraćali se u svakom meču i na kraju preokretom u spektakularnoj utakmici obezbjedila plasman u polufinale!

„Ludilo“ je počelo nakon samo sedam, osam minuta. Trajala je pauza nevjerovatno dugo nakon gužve u kaznenom prostoru Obale Slonovače, tražio je Mali penal zbog igranja rukom, a sudija je čekao i čekao. A kada je konačno otišao da provjeri snimak, bilo je jasno da je svemu prethodio ofsajd.

Mali je dobio penal u 16. minutu je Jahia Fofana odbranio udaraca Adame Traorea sa bijele tačke.

Muke za Slonove nisu stale tu. Obala Slonovače je ostala sa igračem manje u 43. minutu kada je drugi žuti karton dobio Odilon Kosunou.

Mali je poveo u 71. minutu, a strijelac je bio Dorgeles Nene koji je samo par minuta ranije ušao na teren umjesto Traorea. Postigao je fenomenalan gol.

Obala Slonovače, selekcija sa sto života na ovom turniru, nije odustala i to se isplatilo. U 90. minutu je Simon Adingra izborio svom timu produžetke.

Propustio je Mali svoje šanse u produžecima, a onda je Obala Slonovače došla do kompletnog preokrata, i to spektakularnog – u drugom minutu nadoknade u drugom produžetku Oumar Diakite je bio heroj Slonova, piše Sport Klub.