(VIDEO) Mostarcima pripao hercegovački duel: Velež se vratio na pobjednički kolosijek i ubjedljivo savladao GOŠK

Fudbaleri Veleža upisali su ubjedljivu pobjedu na otvaranju 13. kola Premijer lige BiH.

Mostarci su na kraju olako protutnjali kroz Gabelu, te sa visokih 4:0 savladali ekipu GOŠK-a.

Iako su se gosti iz Vrapčića mučili sa realizacijom u prvom poluvremenu, do nagrade su došli u nadoknadi prvog dijela. Igrao se 47. minut kada je mrežu domaćih svojim prvim golom načeo najbolji strijelac PL BiH Nermin Haskić, nakon što se našao sam na drugoj stativi.

Do drugog gola u mreži Vasilja čekalo se do 67. minuta kada je Guliašvili pogodio iz odbitka za 2:0, da bi samo pet minuta kasnije svojim drugim golom Haskić praktično riješio pitanje pobjednika.

Konačnih 4:0 postavljeno je u 80. minutu kada je sopstvenu mrežu pogodio Šuta.

Velež se ovom pobjedom podigao na 4. poziciju premijerligaške tabele sa 22 boda, dok GOŠK ostaje na 13 bodova i 9. mjestu ligaške tabele.