(FOTO) DERBI BEZ POBJEDNIKA Borac se iz Mostara vraća sa bodom

Fudbaleri Veleža iz Mostara i Borca iz Banjaluke remizirali su u derbiju 25. kola Premijer lige BiH.

Konačan rezultat je na kraju glasio -1:1.

Odličan meč pun tenzija je viđen na stadionu Rođeni, ali pobjednika večeras nije bilo

Početak meča obilježio je fantastičan pogodak malog Davida Vukovića u 3. minutu iz slobodnog udarca i od starta donio prednost svom timu. Taj gol isto kao da je pogurao domaći Velež da krene još jače. Prijetili su domaći najprije preko Nermina Haskića koji je stvarao ogromne probleme Banjalučanima, pogodio je prečku, ali nije uspio da dođe do gola.

Pokušao je Borac pred kraj prvog poluvremena preko Jove Lukića i Davida Vukovića, ali je nakon prvih 45. minuta ostalo 1:0 za goste iz grada na Vrbasu.

Drugo poluvrijeme je startovalo odličnom šansom Jakova Blagaića, ali je Hadžikić odlično reagovao na loš šut fudbalera Borca i spriječio novi gol. Nakon toga krenula je ofanziva Veleža koji opsjedao konstano gol Banjalučana, koji su kapitulirali u 64. minuti kada je Hrkač uposlio Gulijašvilija i donio poravnanje domaćinu.

Poslije je Velež nastavio da napada, ponovo su pogili prečku, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Borac je ovim remijem došao 59. boda koji ima sada 10 poena više od Zrinjskog koji ima utakmicu manje sa ekipom Zvijezde 09, dok je Velež ostao na trećem mjestu sa 43 poena.

Velež će u narednom kolu gostovati Zrinjskom, dok će Borac ugostiti na svom stadionu ekipu Sloge iz Doboja.