(VIDEO) Protivnik brojao i do +41: Vasilije Micić jedina svijetla tačka u katastrofi Šarlota

Košarkaši Šarlota doživjeli su ubedljiv poraz od ekipe Orlanda rezultatom 92:112, a jedina svijetla tačka bip je srpski plej Vasilije Micić na meču gde je protivnik brojao čak do plus 41.

Vasilije Micić

Vasilije Micić je meč završio sa 20 poena uz po skok i asistenciju.

Košarkaši Šarlota upisali su još jedan težak poraz, ovoga puta protiv ekipe Orlanda koja je slavila rezultatom 112:92.

Košarkaši Medžika su u jednom trenutku imali i plus 41, a Hornetsi su za cijelo prvo poluvrijeme postigli samo 32 poena, od čega je čak 18 zabilježio reprezentativac Srbije Vasa Micić. Ipak, on nije imao zapaženu ulogu u drugom poluvremenu, pa je meč završio sa 20 poena i po jednim skokom i asistencijom. Pokuševski je ubacio tri poena ali je uz to uhvatio pet skokova i podijelio jednu asistenciju, navodi Sportal.

U utakmicu je odlično ušao Micić, koji je postigao prvih šest poena svoje ekipe. Ipak, bolje otvaranje imala je ekipa Orlanda, koja je preko Vagnera i Bančera došla do rane prednosti od plus sedam.

Reprezentativac Srbije nije imao raspoložene saigrače tokom prve četvrtine, pa je protivnik ubrzo otišao na dovicfrenu prednost. Od 17 poena, koliko je ukupno postigla ekipa Šarlota u ovom periodu igre, osam je ubacio Micić. Orlando je na drugoj strani postigao 27 poena.

Uslijedila je još gora druga četvrtina za košarkaše Šarlota, koji drugo nisu igrali ovako loše. Ovaj period su završili katastrofalnom razlikom – 15 postignutih i čak 40 primljenih poena za 12 minuta. Cijela druga dionica bila je jedna velika serija poena za ekipu Orlanda.

Za ekipu Medžika pogađali su svi, a najviše Bančero, Sags i Entoni. Na drugoj strani je ponovo vrijedan pomena bio samo Vasa Micić – ovoga puta je od 15 poena svoje ekipe on bio zaslužan za 10. Ostalih pet su postigli Miler i Men.

U samoj završnici prvog poluvremena košarkaši Orlanda otišli su na maksimalnih plus 41, ali je upravo Micić sa dvije vezane trojke to spustio na 32:67 pred vezliku pauzu.

Ipak, u drugom poluvremenu Micić nije dobio toliko prostora. Poraz Šarlota bio je izvjestan već u drugoj četvrtini, ali su Hornetsi nastojali da bar smanje zaostatak za protivnikom u nastavku utakmice.

Kormilo su preuzeli Bridžis i Miler, koji su se probudili i uspjeli da bar spuste svoju ekipu na 26 poena minusa. Šarlot je pred odlučujuću deonicu gubio rezultatom 65:91.

Posljednju četvrtinu za ekipu Orlanda iznijeli su rezervisti, dok su košarkaši Šarlota i dalje bar topili još uvijek ogromnu prednost protivnika. Svoje prve poene ubacio je i Pokuševski.

Hornetsi su zatvorili meč serijom 12:2, kojom su uspjeli da ublaže poraz na 20 poena razlike. Oni su izgubili rezultatom 92:112. Najefikansiji u pobjedničkoj ekipi bio je Entoni sa 21 poenom, a Sags je dodao 16. Na drugoj strani takođe je 21 poen ubacio Miler, a Micić je dodao 20. Pokuševski je ostao na tri poena.