(VIDEO) SKANDAL U MELBURNU Ukrajinska teniserka odbila da se rukuje sa Bjeloruskinjom, pa poslala poruku podrške svojoj zemlji na kameri

Ukrajinska teniserka Dajana Jastremska ostvarila je najveći uspjeh u karijeri na Grend slem turnirima, pošto je poslije dva sata i deset minuta borbe porazila Viktoriju Azarenku sa 2-0, po setovima 7:6, 6:4 i tako prebrodila osminu finala Australijan opena.

Tek 93. igračica svijeta je poslije mučnog prvog seta i čak dvije spasene set lopte rivalke došla do okreta u tajbrejku rezultatom 8:6. Čak šest brejkova viđeno je u ovom periodu meča, dok je u drugom setu to ipak bilo malo pristojnije.

Vika je odmah povela sa 3:0, ali je nizom od pet gemova Jastremska došla nadomak pobjede, što je i potvrdila na svom servisu.

Poslije meča Ukrajinka je samo prišla sudiji kako bi se pozdravila sa njom i odmaj je okrenula leđa Azarenki bez ikakvog pozdrava, piše Telegraf.

Zatim je prije izlaska sa terena na kameri poslala poruku ljudima u svojoj zemlji.

– Ukrajina je moja porodica, hvala vam – napisala je 23-godišnja Dajana.

Ona će u polufinalu igrati protiv Čehinje Linde Noskove, kojoj je meč predala Elina Svitolina.