(VIDEO) SKANDAL POTRESA ŠPANIJU Maloljetni navijač gurnuo prst u zadnjicu zvijezdi La Lige

Na meču između fudbalera Rajo Valjekana i Sevilje (2:1) u utakmici 23. kola Primere viđena je nevjerovatna situacija.

Bizarna scena dogodila se u 32. minutu meča kada je fudbaler gostiju Lukas Okampos pokušao da izvede aut

On je bio blizu prvog reda tribina, a jedan maljoletni navijača mu je gurnuo prst u zadnjicu. Argentinac je bio kod aut linije sa loptom, a dječak koji je bio iza njega je iskoristio situaciju kako bi destabilizovao gostujućeg fudbalera.

U tome je uspio pošto se Okampos iznervirao, okrenuo se navijaču, nešto mu rekao, pa pozvao sudiju.

Navijač ne smije da ima bilo kakav kontakt sa sportistom dok utakmica traje, posebno ne da ga ometa.

– Snimci pokazuju šta se desilo. Nadam se da će ovo čelnici lige shvatiti ozbiljno, kao što su slučajeve rasizma ili slične pojave. Ne mislim da su svi navijači Raja ovakvi, jer se uvijek prema nama iz Sevilje ophode s poštovanjem, ali uvijek postoji budala – bio je bijesan posle svega Okampos.

Podsjetio je na slučaj reprezentativke Španije Dženi Ermoso koju je, mimo njene volje, poslije osvajanja titule prvaka svijeta, poljubio u usta tadašnji predsjednik Fudbalskog saveza, Luis Rubiales, kasnije smijenjen sa funkcije.

– Nadam se da se ovo neće događati u drugim oblastima, jer ako se to dogodi u ženskom fudbalu, znamo šta može da se desi. Imam dvije ćerke i nadam se da im se sutra neće desiti ovako nešto. Baš kao što se nadam se da će preduzeti mjere koje moraju da preduzmu i da ovakva budala ne kvari utisak o navijačima koji se dobro ponašaju.

Sevilja je na kraju pobijedila 2:1. En Nesiri je doveo goste u vođstvo u 19. minutu, da bi desetak minuta kasnije Palazon pogodio za izjednačenje. Meč je praktično riješen na kraju poluvremena kada je, En Nesiri postigao drugi gol, za konačnih 2:1.