ZRINJSKI RUŠI REKORDE Bilbija postavio još jedan u Prijedoru

Zrinjski je pobjedom završio ovu sezonu Premijer lige BiH, a opet je junak meča bio najbolji strijelac sezone Nemanja Bilbija. Mostarski tim je slavio u Prijedoru 2:0.

Zrinjski je ovom pobjedom oborio još dva rekorda, pošto je sezonu okončao sa samo jednim porazom (i to od Radnika), a ubilježio je i 11. gostujući trijumf.

Zrinjski je poveo u 66. minuti. Matija Malekinušić je pogodio stativu, lopta se odbila do Bilbije, a on je šalje u mrežu i postiže jubilarni 100. gol u dresu Zrinjskog, a čak 32. u ovoj sezoni Premijer lige.

Bilbija do drugog gola na utakmici dolazi u 85. minuti, kada je bio precizan iz jedanaesterca. Penal je prethodno dosuđen nakon što je Pekija udario Malekinušića. Na kraju utakmice drugi žuti odnosno crveni karton je zaradio kapiten domaćih Nemanja Pekija,