Bilbija se izjednačio sa Ramićem: Sloga poražena od Zrinjskog, Željezničar ispred Borca

Ekipa Sloge Meridian poražena je na gostovanju Zrinjskom u Mostaru sa 3:0.

Dobojski tim se dobro držao u prvih pola sata utakmice, a onda je Stapić nespretnom reakcijom skrenuo loptu u svoju mrežu za vođstvo domaćih.

Igrao se 44. minut kada je Ćuže povisio na 2:0, da bi konačan rezultat postavio Bilbija u 61. minutu.

Kapiten Zrinjskog se tako izjednačio na vrhu liste strijelaca sa Ramićem iz Igmana, a imaju po 10 pogodaka u tekućoj sezoni.

Željezničar je kao domaćin savladao Velež sa 2:0 i na taj način je prestigao ekipu Borca koji je pao na četvrtu poziciju.

Posušje – Sarajevo (14.30).

Plasman: Zrinjski 31, Široki Brijeg 28, Željezničar 25, Borac 24, Tuzla Siti 19, Velež 19, Sarajevo 19, Sloga Meridian 17, Igman 16, Posušje 15, Leotar 15, Sloboda 12 bodova.