Armani sve dalje od plej-in zone: Mirotić loš, Nejpir tek nešto bolji, Larkin demonstrirao silu protiv manekena

Košarkaši Anadolu Efesa pobijedili su Armani Milano 79:73 u meču 25. kola Evrolige pod vođstvom novog trenera Tomislava Mijatovića.

Gosti su pretrpili drugi uzastopni poraz i drugi od povratka na teren Nikole Mirotića.

Mesinin tim ostaje na deset pobjeda ove sezone i sve manje su šanse da se dokopa plej-in zone.

Efes je utakmicu prelomio u trećoj četvrtini koju je odigrao maestralno – taj period igre završen je rezultatom 30:7!

Armani, koji je u drugoj četvrtini imao i 13 razlike (38:25), u trećoj je jednostavno prestao da igra.

Turski tim je potom, krajem treće dionice i u začetku posljednjeg perioda, imao 14 poena prednosti (64:50 i 67:53), međutim stvari su počele da se komplikuju po njih jer su igrači gostiju, nemajući kud, krenuli u juriš.

Agresivno u odbrani, preciznije u napadu i mic po mic, igrači Milana su uspjeli da izjednače rezultat (71:71) na tri i po minuta prije kraja.

Odgovor Efesa bila je serija Klajburna 5:0, potom je Nejpir pogodio sa penala, da bi nakon nekoliko promašaja na obje strane, Šejn Larkin postavio konačan rezultat sa linije slobodnih bacanja.

Larkin je bio i najefikasniji kod Efesa sa 19 poena (3/7 za tri), dok je Plajs postigao 17 (3/3 za tri).

Kod gostiju, izdvojio se trio Mekgruder (17p), Šilds (16p) i Vojtman (16p), dok su podbacili Mirotić, koji je postigao šest poena, i Nejpir, koji je meč završio sa sedam poena (1/5 za tri) i sedam asistencija.