Arsenal u krizi: Trka za titulu postaje SVE ZANIMLJIVIJA (VIDEO)

Drugi meč u nizu fudbaleri Arsenala nisu uspjeli da upišu pobjedu, a nakon što su poraženi od Evrtona, bod sa "Emirejtsa" odnio je Brentford - 1:1.

Edi Nketija

Pojačanje iz Brajtona Belgijanac Leandro Trosar prvim golom u dresu Arsenala doveo je domaći tim u vođstvo u 66. minutu, ali je samo desetak minuta kasnije izjednačio Ajvan Toni. Ekipa Mikela Artete sada ima 51 bod, šest više od Mančester sitija i osam od Mančester junajteda koji ima i utakmicu više. Ipak, utisak je da je trka za titulu i dalje otvorena, posebno jer ima 17 kola do kraja.

Takođe u Londonu, na “Krejven Kotidžu”, ekipa Fulama dočekala je Notingem Forest i na kraju slavili rutinski sa 2:0

Vodeći gol veoma efektan u 17. minutu postigao je brazilski veteran i nekadašnji as Arsenala i Čelsija, 34-godišnji Vilijan.

Aleksandar Mitrović bio je na terenu do samog finiša, a mogao je i da se upiše u strijelce jer se u jednom trenutku spretno oslobodio dvojice čuvara, ali nije uspio da savlada fantastičnog Kejlora Navasa. U samom finišu meča za Fulam je zaigrao i drugi srpski reprezentativac Saša Lukić.

U Lesteru je gostovao Totenhem i rano poveo, ali su domaći do kraja poluvremena preokrenule i potpuno nadigrale londonske “pijeltove” – 4:1.

Rezultati: Arsenal – Brentford 1:1, Kristal Palas – Brajton 1:1, Fulam – Notingem Forest 2:0, Lester – Totenhem 4:1, Sautempton – Vulverhempton 1:2. Od 18.30 igraju Bornmut – Njukasl, a sutra se sastaju Lids – Mančeester J, (15) i mančester S. – Aston Vila. Tabelu možete da pogledate ovdje.