Da li je ovo pogodak sezone? Golman iz svog šesnaesterca zatresao mrežu protivnika (VIDEO)

Nerijetko se golovi opisuju kao neviđeni, da su za TV špice, nevjerovatni, ali ono što je izveo čuvar mreže Feirensea Artur, zaista se ne događa često.

Njemu je za nogom pošlo da iz svog kaznenog prostora matira kolegu iz Moreirensea na drugoj strani terena u utakmici drugog ranga portugalskog fudbala.

Igrao se 69. minut kada je Artur izveo slobodan udarac iz svog kaznenog prostora i vjerovatno nije ni slutio gdje će loptu poslati, baš kao ni njegov kolega.

Čuvar mreže gostujućeg tima je izašao do ivice kaznenog prostora, ispred njega je lopta odskočila, dobila ubrzanje i preletjela ga, a onda je već bilo kasno, bio je previše daleko da bi je stigao.

Ovaj momenat će obojica sigurno pamtiti, jedan kao najljepši detalj, a drugi kao najveću blamažu karijere.

Ovo je bio gol Feirensea za izjednačenje (1:1), ali Artur teren nije napustio sa osmjehom na licu pošto je njegova ekipa samo dva minuta kasnije primila novi gol, te ostala bez ijednog boda.