DERBI PRIPAO BORCU Banjalučani upisali nova tri boda (VIDEO, FOTO)

Borac je sa 2:1 savladao Željezničar u derbiju šestog kola m:tel Premijer Lige BiH.

Po jako teškom terenu banjalučani su se bolje snašli i zasluženo upisali nova tri boda.

Već na otvaranju utakmice velika šansa za goste, Santos je pogodio okvir gola Bojana Pavlovića.

Igrao se 14. minut kada je Zakarić centrirao sa lijeve strane, a Stjepan Vego se loše snašao u svom šesneastercu i ugurao loptu u mrežu Josipa Bendera za vođstvo banjalučana.

U 35. minuti veliku šansu je imao Tatar, ali odbrana gostiju u posljednji čas blokira njegov udarac, a onda u 41. minuti odlično izveden korner Zakarića, a u gužvi najbolje se snalazi Aleksandar Vojinović koji mirno sa druge stative glavom posprema loptu u gol za 2:0. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu viđeno je dosta uzbuđenja. Banjalučani su promašivali a gosti su postigli gol.

U 68. Minuti nakon greške Cocalića, Kulašin izlazi sam na golmana, ali pokušava ga lobovati i lopta odlazi daleko pored gola. Samo 6 minuta kasnije nova šansa. Gužvu u kaznenom prostoru Željezničara ne koristi ni Tatar ni Jovo Lukić i onda kao po starom nepisanom pravilu slijedi kazna. Iz jedne akcije Štilić je srušen u kaznenom prostoru od strane Vojinovića koji ga je povukao za dres i to je bio jedanesterac za goste. Siguran je bio Semir Štilić koji je poslao loptu u jednu, a Pavlovića u drugu stranu i rezultat je smanjen na 2:1.

Uslijedila je opsada gola banjalučana, ali rezultat se nije mijenjao.

Borac će u narednom kolu dočekati Leotar, dok će Željezničar na Grbavici ugostiti Sarajevo u novom derbiju kola.