DERBI PRIPAO HAJDUKU Pakao prepunog Poljuda progutao Dinamo i Jakirovića

Fudbaleri Hajduka pobijedili su na stadionu Poljud u 10. kolu Hrvatske lige ekipu Dinama rezultatom 1:0 te su tako preuzeli prvo mjesto na tabeli.

Prvo poluvrijeme je okončano bez pogodaka, a Dinamo je bio za nijansu bolja ekipa. Imali su veći broj opasnih napada uz čak 65 odsto posjeda lopte, ali se mreže u prvih 45 minuta nisu tresle.

Pola sata prije kraja meča Hajduk je došao u vođstvo. Bila je to sjajna akcija splitske ekipe, a na kraju je Krovinović uposlio Sahitija koji majstorski vanjskom postiže pogodak za 1:0 i erupciju oduševljenja na Poljudu.

Izabranici Sergeja Jakirovića su očekivano dodali gas u nastavku meča i uz veliki posjed lopte često su dolazili u opasne situacije pred golom Hajduka. Ipak, odbrana “Bilih” je izdržala sve nalete pa je Hajduk ostvario veliku pobjedu.

Hajduk je večerašnjom pobjedom prestigao Rijeku te se smjestio na prvo mjesto HNL-a s dva boda više od rivala, dok je Dinamo ostao na trećoj poziciji.

U narednom kolu Hajduk gostuje upravo Rijeci, a Dinamo će dočekati Istru 1961, prenosi Klix.