DŽABA BRAVURE GUDURIĆA Efes na krilima Micića se plasirao u finale turskog prvenstva

Anadolu Efes je dobio polufinalnu seriju turske Superlige protiv Fenerbahčea 3-1.

Vasilije Micic

U četvrtom meču u seriji Efes je slavio 87:78.

Efes se tako revanširao Feneru za prošlogodišnji poraz u finalu.

U prvom poluvremenu Efes je napravio dvocifrenu razliku. Bilo je 41:30 i to je bila najveća prednost u tom dijelu meča, a kada je bilo 45:34 Fener je napravio seirju 7:0. Tada je trojku sa tri četvrtine terena dao Marko Gudurić.

Taj pogodak je malo pokrenuo u tim momentima i dalje aktuelne šampione Turske i poslije velikog odmora Fener je čak i poveo. Bilo je 51:49, ali je uslijedila serija Efesa. Kontrolisao je domaći tim igru i rezultat najviše zahvaljujući dvojici igrača, navodi Sport klub.

Oslonio se Efes na Vasu Micića koji je duel završio sa čak 27 poena, Ilajdža Brajant je dodao 25, a Amat Mbaje je imao 16. Skoti Vilbekin je kod Fenera imao 18 peona, a Marko Gudurić i Džonatan Motli po 16.