FANTAZIJA U MADRIDU Nadal spasio četiri meč lopte i preživio Gofana

Fantastičan meč u Madridu su odigrali Rafael Nadal i David Gofan a na kraju se u četvrtfinale plasirao španski teniser nakon tri sata velike borbe i slavlja 2:1 u setovima.

Gofan je prvi zaprijetiona meču kada je napravio brejk ali je odmah u narednom gemu slijedio ribrejkz za izjednačenje na 3:3. Nadal je tada uspio da iskristi i četvrtu brejk loptu u osmom gemu pa je poveo 5:3 a zatim bio siguran na svoj servis za 6:3.

Činilo se da je sve gotovo kada je na startu drugog seta Nadal napravio novi brejk i poveo 3:1. Ipak, Gofan je odigrao odlično u nastavku. Uspio je da se vrati u meč , napravio je čak dva brejka i da dobio drugi set sa 7:5.

Prava drama je viđena u trećem setu. Teniseri su bili sigurni na svoj servis pa je odluka o pobjedniku pala u taj brejku .

U njemu je Gofan imao meč lopte čak četiri, a svaki put se Nadal uspio vratiti a zatim je uspio da slavi sa 11:9 i plasira se u četvrtfinale. Posebno je impersivan bio drop šot na meč loptu, kada je digao publiku na noge.