(FOTO) BENZEMA UŠAO U ISTORIJU Al Itihad prvi stigao do četvrtfinala Svjetskog prvenstva za klubove

Počelo je FIFA Svjetsko prvenstvo za klubove i prvi do četvrtfinala stigli su Karim Benzema i drugovi.

Al Itihad je rutinski odradio posao i otišao u četvrtfinale.

Al Itihad odmerio je snage sa Oklend Sitijem i rutinski je slavio rezultatom 3:0 (3:0).

Sve su riješili u prvom poluvremenu. Do vođstva ih je doveo Romarinjo u 29. minutu.

Prednost je duplirao Ngolo Kante u 34, da bi Karim Benzema pogodio u 40. minutu.

Napadač Al itihada je postao prvi igrač u istoriji fudbala koji je postizao makar po gol na četiri različita Svjetska prvenstva za klubove. Postizao je golove u dresu Reala 2014, 2016, 2022. godine i sada za Al Itihad.

U drugom poluvremenu odradili su posao i došli do pobjede.

Protivnik u četvrtfinalu biće im Al Ahli iz Egipta.