(FOTO) NIJEMCU PRIPAO MARATON Zverev nakon 5 setova slomio Norija i stigao do četvrtfinala u Melburnu

Njemački teniser Aleksander Zverev plasirao se u četvrtfinale Australijan opena, trijumfom nad Kameronom Norijem poslije super taj-brejka.

Pravi spektakl viđen je na Margaret Kort terenu, okončan posle više od četiri sata, rezultatom 7:5, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6 (3).

Zvereva u narednoj rundi očekuje bolji iz duela Miomir Kecmanović – Karlos Alkaras.

Prvi set je bio tih i miran, bez brejk lopti, sve do 11. gema, kada je Zverev stigao do jedne, pa druge, koja mu je i donijela vođstvo u setovima.

Doduše, nije mu bilo lako da potvrdi taj brejk, pa je prije set lopti, morao da se suočava sa brejk loptom.

Početak nastavka je bio kao i veći dio uvodnog perioda, da bi sredinom drugog seta Nijemac i Britanac razmijenili brejkove.

Ključni u ovom periodu napravio je Nori. Igrao se osmi gem. U devetom je spasao četiri brejk lopte, da bi iskoristio drugu set, kojom je prelomio ovaj dio igre i izjednačio rezultat.

Nije Saša dao Noriju da se razmaše, primirio ga je brejkom u četvrtom gemu, a novu prednost u setovima je stekao sigurnim gemovima na svoj servis.

Spasao je dvije brejk lopte u drugom gemu četvrtog seta, a nakon mirnog perioda, Nori je pravo niotkuda stigao do dvije vezane brejk lopte u 10. gemu, iskoristio prvu i obezbijedio odlučujući set.

On je započet razmjenom brejkova, kojih više nije bilo praktično do kraja susreta, iako je moglo. Međutim, Zverev je sedmom gemu propustio tri prilike da slomi rivala, piše B92.

Ovakav meč jednostavno je morao da bude riješen poslije super taj-brejka, tokom kojeg je Zverev napravio seriju 6:0 i tako prelomio ovaj susret.

Bio je ovo drugi meč za Zvereva na turniru, koji je morao da riješava posle super taj-brejka. To je isto učinio i protiv Lukasa Klajna.