NIJEMAC SIGURAN Zverev u polufinalu Majamija, Marošan pružio solidan otpor

Aleksander Zverev je treći polufinalista ovogodišnjeg Mastersa u Majamiju, pošto je nadigrao Mađara Fabijana Marošana.

Meč je trajao tačno 100 minuta i završen je u dva seta rezultatom 2:0 (6:3, 7:5).

Zverev je u prvom setu bio dominantan i stigao je do ranog brejka u trećem gemu, a onda i do još jednog za vođstvo u setovima.

U drugom je Marošan pružio odličan otpor, podigao je nivo svog tenisa i uspio da parira Nijemcu.

Ipak, u gemu u kom je servirao za ulazak u taj-brejk nije iskoristio gem-loptu i potom je Zverev sa dva sjajna riterna riješio gem, set i meč u svoju korist.

On će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Karlos Alkaras – Grigor Dimitrov, koji bi trebalo da počne oko ponoći po srpskom vremenu , prenosi B92.