(FOTO) NJEMAČKA SLAVI Zverev najzaslužniji za osvajanje Junajted kupa

Teniska reprezentacija Njemačke novi je pobjednik Junajted kupa u Sidneju, gdje je savladana Poljska poslije super taj-brejka odlučujućeg meča u miks dublu.

Najzaslužniji za titulu i ukupnu pobjedu od 2-1 bio je Aleksander Zverev, koji je najprije izjednačio rezultat, a onda u paru sa Laurom Zigemund donio ključni poen svom timu.

Zverev se u singl meču protiv Huberta Hurkača suočavao sa dvije meč lopte, ali je uspio da preokrene, te kasnije smogne snage da izađe na teren u dublu – i opet pobjedi.

Sve je dobro krenulo za Poljsku, pošto je Iga Švjontek do pobjede nad Anđelik Kerber došla ekspresno, dominantnom igrom, rezultatom 6:3, 6:0 za samo 72 minuta.

Naročito ubjedljiva je bila u drugom setu, u kojem nije dozvolila rivalki da uzme niti jedan gem.

Znatno neizvjesniji je bio muški singl, u kojem je Zverev poslije preokreta i tri sata borbe pobijedio Hurkača – 6:7 (3), 7:6 (8), 6:4.

Jedinu brejk loptu u prvom setu propustio je Zverev, da bi u taj-brejku Hurkač iskoristio drugu set loptu.

Zverev je u drugom periodu imao čak pet brejk lopti, nije ih iskoristio, baš kao što ni Hurkač u taj-brejk nije materijalizovao prve dvije meč lopte.

Saša je ukupnom serijom 5:1 preokrenuo stvari u svoju korist, a onda izjednačio rezultat u setovima.

Nije se na tome zaustavio Zverev, koji je u odlučujućem periodu napravio brejk u sedmom gemu, dovoljan da i treći put pobijedi Hurkača, te tako izjednači na 1-1 u ukupnom broju pobjeda.

Zverev i Zigemund su do prvog seta u meču protiv Švjontek i Hurkača stigli zahvaljujući jednom brejku, da bi Poljaci u drugom dva puta ispuštali prednost brejka, da bi tek iz trećeg pokušaja obezbijedili super taj-brejk.

Njega su Nijemci bolje započeli, poveli 3:0, pa 6:1, što je bila dovoljna zaliha da se susret privede kraju i osvoje titulu, kojom su na tronu zamijenili Ameriku – 6:4, 5:7, 10:4.

Podsjetimo, Njemačka je na putu do trofeja pobijedila Italiju, Grčku, Australiju i Poljsku, a jedini poraz, u okviru grupne faze, pretrpila je od Francuske, piše B92.