(FOTO) OBOREN REKORD Partizan spektakularnim preokretom ispisao istoriju

Košarkaši Partizana u petak uveče ne samo da su nadoknadili ogroman minus protiv Makabija već su postavili i klupski rekord u Evroligi.

„Ponos Izraela“ je početkom druge četvrtine meča 21. kola elitnog klupskog takmičenja imao 24 poena prednosti protiv crno-bijelih (37:13), ali nije uspio da upiše pobjedu u „Štark areni“.

Ekipa iz Humske je sjajno odigrala drugo poluvrijeme i uspjela je da napravi najveći preokret u istoriji kluba. Partizan je na dva i po minuta prije kraja treće dionice izjednačio na 60:60, a kasnije i upisao veoma važan trijumf u borbi za plej-of.

Crno-bijeli su 5. novembra 2008. u dvorani „Pionir“ od milanske Olimpije gubili sa 23 poena razlike, ali su slavili. Rezultat je bio 81:76 uz 14 poena Novice Veličkovića i po 12 Aleksandra Rašića i Stefona Lazmea.

Eto, 15 godina kasnije Partizan je uspio za poena da popravi rekord i zabilježi 11. trijumf ove sezone.

Crno-bijeli u sljedećem kolu gostuje Panatinaikosu, a ta utakmica na programu je 19. januara, navodi Sport Klub.