(FOTO) Trebinjci ispustili +15: Leotar nakon preokreta poražen od Slobode, Top 6 sve dalje

Košarkaši Leotara poraženi su na domaćem terenu od ekipe Slobode iz Tuzle u okviru 18. kola Košarkaške lige BiH.

Trebinjci su prosuli veliku prednost iz prvog poluvremena, a konačan rezultat bio je 65:72 za Tuzlake.

Nakon 18 odigranih utakmica, Trebinjci sada imaju minimalne šanse da se plasiraju u Top 6 i nastave takmičenje u borbi za prvaka nakon ligaškog dijela sezone.

Fantastično prvo poluvrijeme odigrali su izabranici Marka Ičelića koji su nakon prvih 10 minuta imali prednost 24:17.

U istom ritmu nastavili su plavo-bijeli u drugom periodu, kada su imali i maksimalnu prednost od 15 poena razlike, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 43:30 za Leotar.

Ipak svi dobro što su uradili u prvom, Trebinjci su prosuli u drugom poluvremenu, a Sloboda se potpuno vratila u meč, a u posljednji period Leotar je imao prednost od samo jednog poena razlike.

Iskoristili su psihološki momentum Tuzlaci i došli do preokreta i 11. pobjede u sezoni.

Najefikasniji irač na meču bio je Ismet Sejfić sa 23 poena i 14 skokova, a pratio ga j Džordan Peltijer. U poraženoj ekipi Stefan Glogovac bio je jedini dvocifren sa 12 poena.