GOL NA DEBIJU Ratkov na sjajan način započeo epizodu u Salzburgu

U prvoj pripremnoj utakmici za sezonu 2023/2024 fudbaleri Red Bul Salzburga savladali su Ferencvaroš 2:1, a u centru pažnje našao se Petar Ratkov.

Petar Ratkov

Doskorašnji napadač TSC-a bio je strijelac drugog pogotka za svoj tim, u debitantskom nastupu po dolasku iz Bačke Topole u Austriju.

Samo osam minuta trebalo je 19-godišnjem Beograđaninu da se upiše u strijelce, a učinio je to udarcem glavom. Gol Ratkova duplirao je prednost Salcburga, pošto je prethodno u petom minutu Anderson Esiti postigao autogol.

Gosti iz Budimpešte uspjeli su da smanje zaostatak preko Kristofera Zaharijasena u 38. minutu, ali u drugom poluvremenu, nakon što su i jedan i drugi trener izvršili veliki broj izmjena, nije bilo više pogodaka.

Novu priliku da se nametne Matijasu Jaisleu za minutažu kada počne sezona Ratkov će imati u utorak protiv Legije iz Varšave, a tokom priprema šampion Austrije će igrati i sa Nordsjelandom, HSV-om i Slovackom.

Salcburg se kao prvak svoje države plasirao direktno u grupnu fazu Lige šampiona, gdje će se na žrijebu naći u trećem šeširu, što znači da za rivala neće moći da dobije Crvenu zvezdu, prenosi Mocart sport.