Inter Majami u finalu: Mesi postigao 9 golova na 6 mečeva i sada je korak do novog trofeja (VIDEO)

Argentski fudbaler Lionel Mesi nastavio je dominaciju u američkom fudbalu - vodio je Inter Majami do pobjede od 4:1 protiv Filadelfije, u polufinalu Liga kupa Sjeverne i Centralne Amerike,

Lionel Mesi

Za trofej, igraće protiv Nešvila 20. avgusta, piše Sportal.

Već u 3. minutu je Josef Martines zatresao mrežu, a u 20. je uposlio Mesija, koji je postigao karakterističan pogodak sa distance, elegantnim udarcem poslao je loptu u sam donji ugao.

Prije posljednjeg sudijskog zvižduka u prvom dijelu igre, Đordi Alba je razriješio sve dileme o ishodu, Filadelfija je samo ublažila poraz preko Alehabdra Bedoje u 73. minutu. Nije se predugo ni čekalo na pogodak Davida Ruisa, u 84. minutu stavljena je tačka na ovaj meč.

Inače, Mesi je postigao najmanje gol u svih šest utakmica za klub do sada. Već ima devet pogodaka, a u sedmoj utakmici može doći do prvog trofeja. Inače, Inter Majami je zakucan za dno u MLS, u Liga kupu je ekspresno viđen “Mesi efekat”.