Igrač za velika djela: Mesi asistirao za 2 gola i odveo ekipu u finale najstarijeg takmičenja (VIDEO)

Dolazak Lionela Mesija u američki Inter znači i osvajanje pehara novoformiranog kluba iz Majamija.

Lionel Mesi vodi loptu

Prije pet dana je jedan od najboljih igrača svih vremena ovaj sastav vodio do trofeja u kupu, u kom učestvuju ekipe iz MLS lige i meksičkog prvenstva, a sada je došao na korak do novog pehara.

U polufinalu US open kupa je Inter uspio da eliminiše Sinsinati nakon boljeg izvođenja penala – 5:4, poslije 3:3 produžetaka.

Velika su borbu vodila dva tima kako bi se domogla mjesta u finalu najstarijeg takmičenja u Sjedinjenim Američkim Državama, koja se održava od 1913. godine, pošto je poslije 90 minuta igre rezultat glasio 2:2. Svakako da ima za čim da žali ekipa iz Ohaja, koja je uspjela da prospe 2:0, ali je goste u život vratio Leonardo Kampanja.

Ekvadorski internacionalac je na 2:1 smanjio u 68. minutu, da bi u sedmom minutu sudijske nadoknade svojoj ekipi donio produžetke. Prilikom oba gola je njemu asistirao bivši fudbaler Barselone i Pari Sen Žermena.

Poslije tri minuta igre u produžetku, Inter je preko Žozefa Martineza uspio da preokrene, ali je Japanac Juja Kubo meč odveo u penale šest minuta prije isteka 120.

Tamo su svi igrači Intera bili sigurni, uključujući i Lionela Mesija koji je prvi šutirao, dok je Sinsinati parirao sve do pete serije kada je Nik Haglund postao tragičar, prenosi Sportal.

Finale kupa zakazano je za mjesec dana, a Inter Majami će tamo igrati protiv Hjuston Dinama, koji je nakon produžetaka savladao Real Solt Lejk sa 3:1.