MESI ZAPALIO STADION Argentinac ponovo heroj Majamija (FOTO)

Inter Majami Lionela Mesija eliminisao je Dalas.

Lionel Mesi Inter Majami

Fudbaleri Dalasa i Inter Majamija odigrali su neriješeno, 4:4, u šesnaestini finala Liga kupa Amerike.

Poslije penala bilo je 5:3 za ekipu za koju nastupa Lionel Mesi i posle drame su usred Teksasa eliminisali Dalas.

Fudbalski navijači u SAD mogli su da uživaju u magiji Lea Mesija koji je Inter doveo do vođstva već u 6. minutu, ali su Kvinjon i Kamungo donijeli preokret do kraja prvog poluvremena pa je Dalas vodio sa 2:1.

Alan Verasko je u 63. minutu povisio na 3:1, da bi Kremaski samo tri minuta kasnije smanjio na 3:2, ali je Dalas od 68. minuta zahvaljujući autogolu Tejlora vodio sa 4:2.

Lionel Mesi

Usledio je novi autogol i smanjenje razlike na 4:3, da bi Mesi iz slobodnog udarca “zapalio” stadion.

I kad je došlo do izvođenja jedanaesteraca, Argentinac je bio taj koji je preuzeo odgovornost i prvi šutirao, te tako ulio samopouzdanje svojim saigračima koji nisu promašili nijedan od 5 udaraca. Na drugoj strani tragičar je bio Pomikal, koji nije pogodio mrežu u drugoj seriji, navodi B92.