JAK OTPOR SLOGE Željezničar pobjedom proslavio rođendan

Željezničar je obradovao svoje navijače i pobjedom protiv Slogom Meridian 1:0 proslavio 101. rođendan.

Sjajan i veoma borben meč su odigrali rivali a najveću priliku na otvaranju imao je Leo Janković koji se nakon dodavanja Kulenovića našao sam pred Benderom koji je odbranio udarac.

Meč je riješen u 38.minuti. Štilić je ubacio , a Armin Hodžić glavom je zahvatio loptu i pogodio mrežu.

Željezničar je bio bolji početkom drugog poluvremena, imali su priliku preko Haračića, ali je Dabić dobro reagovao. U 54. minuti Drina je, šutirao, međutim Dabić je još jednom bio sjajan.

Gosti su imali priliku u 80. minuti Zajić je pokušao sa velike distance, ali lopta odlazi preko gola, pa se rezultat nije mijenjao.

Široki Brijeg je takođe sa 1:0 savladao Posušje.