JUNAK PRVAKA SVIJETA Mesi donio pobjedu Argentini

Fudbaleri Argentine slavil su u Limi protiv Perua rezultatom 2:0, u meču četvrtog kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Lionel Mesi

Junak šampiona planete bio je ko drugi nego Lionel Mesi, koji je postigao golove u 32. i 42. minutu.

Prvi pogodak pao je poslije dobre kontre gostiju, a prelijep pogodak Mesi je da nakon asistencije Nikolasa Gonsalesa.

Drugi gol je bio sličan, samo što je dodavač bio drugi – ovoga puta je Enco Fernandes pronašao svog kapitena.

Ubrzo je šansu imao i Hulijan Alvares, dok je Mesijev het-trik u drugom poluvremenu spriječila VAR tehnologija. Gaučosi su prvi i maksimalni sa učinkom od 12 bodova iz četiri meča, dok je Peru zabilježio tri uzastopna poraza i pretposljednji je sa jednim bodom, piše B92.