Kapiten Srbije ponovo demonstrirao klasu: Dušan Tadić sa 2 asistencije predvodio Fenerbahče do nove pobjede

Poslije današnjeg nevjerovatnog preokreta Galatasaraja protiv Kasimpaše i trijumfa sa 4:3, na potezu su bili fudbaleri Fenerbahčea, koji su morali da slave na teškom gostovanju u Trabzonu kako bi zadržali korak za aktuelnim šampionom u trci za titulu u Superligi Turske.

I u ovom duelu je viđena prava drama, a Fener je na kraju pobijedio rezultatom 3:2, pa nakon 30 odigranih kola ima 79 bodova na drugom mjestu, dva manje od Galatasaraja.

Na poluvremenu je bilo 2:0 za goste iz Istanbula, oba puta je pogodio Brazilac Fred, a oba puta je asistent bio kapiten Srbije Dušan Tadić.

U nastavku se Trabzon vratio golovima Bardija u 63. i Trezegea iz penala u 78. minutu.

Ipak, tri minuta pre kraja Belgijanac Batšuaji donosi veliku pobedu Fenerbahčeu.

Vjerovali ili ne, Fener nije bio prvak Turske punih 10 godina. Sada će se trka sa Galatom očigledno voditi do posljednjeg kola.