VELIKI KORAK PREMA FINALU Liverpul bolji od Viljareala

Fudbaleri Liverpula priredili su svojim navijačima sjajno veče na "Enfildu". Tim Jirgena Klopa je savladao španski Viljareal sa 2:0 u polufinalu Lige šampiona i napravio ogromnu prednost pred revanš naredne sedmice.

“Redsi” su redali napade, ali do promjene rezultata nije dolazilo do 53. minuta utakmice.

Džordan Henderson je centrirao sa desne strane, lopta je zakačila Pervisa Estupinana na putu ka golu i završila u vlastitoj mreži.

Samo dvije minute kasnije, bilo je 2:0. Odlično dodavanje Mohameda Salaha koristi Sadio Mane, koji je izašao sam ispred golmana gostiju i povisio vođstvo svoje ekipe.

Revanš se igra trećeg maja u Španiji.

Podsjećamo, u prvoj polufinalnoj utakmici odigranoj sinoć, Mančester siti je pobijedio madridski Real sa 4:3.