KVRŽIĆ SPASILAC Borac u nadoknadi sačuvao bod, derbi ponudio sve što se očekivalo (FOTO)

Fudbaleri Borca uspjeli su da ostanu neporaženi u odgođenom meču drugog kola Premijer lige protiv Sarajeva (1:1), a junak je iskusni Zoran Kvržić.

Derbi je u svakom smislu opravdao očekivanja. dobra igra, naboj, neizvjesnost i na kraju najpravedniji rasplet. Domaćim je pripalo prvo poluvrijeme, gosti bili malo bolji u drugim, ali nisu uspjeli da izdrže pritisak Banjalučana u samoj završnici.

Činilo se da se ključni trenutak desio u 68. minutu nakon očajne reakcije Banjalučana poslije kornera koji su izveli.

Igrači Sarajeva su ispucali loptu ka sredini terena gdje su na nju uklizali Sebastijan Erera i Jovan Nišić, praktično se sudarili i poklonili čistu šansu rivalu, a neumoljiv je bio Ajdin Hasić.

Ipak, Kvržić je u petom minutu nadoknade vremena dobro reagovao poslije velike gužve u šesnaestercu gostiju i donio veliko slavlje navijačima koji su se maltene pomirili sa porazom.

Sarajevo je moglo sve da završi u 84. minutu, ali je Milan Mijatović u situaciji 1 na 1 zaustavio Renana Oliveru.

Nekoliko trenutaka kasnije najbolju priliku za domaće do gola propustio je Milan Makarić koji je dobro glavom šutirao nakon centaršuta Erere, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored rašlji gola Muhameda Šahinovića.

Na kraju je došlo i do koškanja, ali je sudija Mateo Musa uspio da smiri vruće glave i privede meč kraju u sportskom duhu.

Borac je prekinuo seriju od osam pobjeda, ali s obzirom na tok meča sigurno neće biti nezadovoljni bodom. Novi težak ispit momke Vinka Marinovića očekuje u nedjelju kada na Gradski stadion dolazi aktuelni šampion Zrinjski.

Mostarci su danas u gradskom derbiju savladali Velež sa 3:0, tako da se situacija na vrhu tabele zakuvala. Borac ima 25 bodova, Zrinjski 21 uz meč manje, a Sarajevo 20.