Lukaku od tragičara do heroja: Roma u sudijskoj nadoknadi preokrenula Leće i upisala 3 boda

Fudbaleri Rome pobijedili su Leće sa 2:1 u 11. kolu Serije A.

Leće je nekoliko minuta dijelilo od toga da prekine seriju od 16 mečeva bez trijumfa protiv rimske ekipe, ali Murinjov tim je napravio senzacionalan preokret i golovima Iranca Serdara Azmuna i Romelua Lukakua u sudijskoj nadoknadi vremena.

Da će ovo biti teško veče za domaći tim vidjelo se već u petom minutu, kada je Roma nakon VAR provjere dobila penal, odgovornost je preuzeo Romelu Lukaku, a njegov udarac sa 11 metara je sjajno odbranio golman Lećea Vladimiro Falkone.

Nakon toga smo gledali ravnopravnu igru. Gost nije ustuknuo, prijetio je u nekoliko navrata, Krstović je imao lijepu šansu, na drugoj strani su promašivali Lukaku i Dibala, a težak udarac Romi zadat je u 72. minutu.

Fudbaleri Lećea izveli su perfektnu kontru u situaciji „dva na dva“, Zambijac Lemek Banda je driblinzima uništio Manćinija po lijevoj strani, a onda je u pravom trenutku proigrao Šveđanina Pontusa Almkvista, koji je iz idealne pozicije poslao loptu u mrežu, za 0:1.

Do samog finiša jalovi napadi Rome i demonstracija defanzivne stabilnosti ekipe Lećea, a onda se sve za goste raspalo u zaustavnom vremenu.

Igrao se 91. minut kada je Zalevski centrirao sa lijeve strane, rezervista Azmun ostao neopustivo sam i glavom savladao Falkonea, za 1:1.

Dobila je tada Roma veliki impuls sa tribina, krenula u juriš, a kulminacija spektakla za veliku većinu navijača na tribinama desila se u 94. minutu, kada je Lukaku odlično reagovao u kaznenom prostoru, zatresao mrežu u svom stilu i tako prošao put od tragičara do heroja za svega 89 minuta.

Velika pobjeda Rome i šansa za Žozea Murinja da preokrene sezonu, prenose Sportske net.