Madridska drama pripala Partizanu: Crno-bijeli napravili prvi korak ka fajnal-foru (FOTO, VIDEO)

Vrlo vrijednu pobjedu u Madridu ostvarili su košarkaši Partizana protiv Reala i tako napravili prvi korak ka plasmanu na fajnal-for Evrolige.

Kevin Panter

Puni optimizma crno-bijeli otišli su u Madrid i na kraju se ispostavilo da je to bilo opravdano pošto su slavili s 89:87.

Sjajan meč smo gledali u Madridu. U susretu punom preokreta bolje se snašao Partizan koji sada u četvrtfinalnoj seriji vodi s 1:0.

Igrao je sjajno Partizan kako u odbrani tako i u napadu. Nisu imali mnogo izgubljenih lopti i nesmotrnih poteza i to je po svemu sudeći presudilo u korist beogradskog tima.

Željko Obradović trener Partizana bez sumnje je bio faktor uspjeha crno-bijelih jer se kao najtrofejniji trener Evrope odlično snalazi u plej-of utakmicama.

Najbolji u redovima Partizana bili su Kevin Panter s 26 poena i Zek Ledej s 13, dok je kod Reala najbolji bio Gabrijel Dek s 24 poena. Pobjedu Partizanu dobio je upravo Panter trojkom u posljednjoj sekundi.

Novi meč ova dva tima na programu je već u četvrtak ponovo u Madridu, a zatim se serija seli u Beograd. Prvi tim koji dođe do tri pobjede plasiraće se na fajnal-for u Kanuasu gdje će se boriti za titulu prvaka Evrope.

TOK UTAKMICE:

Real Madrid – Partizan 87:89 (22:22, 22:26, 20:15, 23:26)

40. minut Trojka Pantera u posljednoj sekundi ispostavilo se za pobjedu i brejk u Madridu.

40. minut Panter precizan dva puta sa linije slobodnih bacanja, a Dek u sljedećem napadu ima dva plus jedan.

39. minut: Poeni Gosa za novo izjednačenje.

39. minut. Fernander pogađa dva slobodna bacanja za Real, ali uzvraća Partizan.

38. minut: Musa pogađa samo jednom sa linije slobodnih bacanja i Partizan pogađa za tri poena preko Pantera koji koristi i dodatno slobodno bacanje.

38. minut: Panter pogađa dva puta sa linije slobodnih bacanja i ovo mu je prvi koš u drugom poluvremenu.

37. minut Ko drugi nego Dek, novi koš za Real.

37. minut: Kako važni poeni za Partizan trojku pogađa Avramović.

35. minut: Seriju Reala prekida Lesor sa dva poena sa linije slobodnih bacanja.

35. minut: Serija Reala traje i kraljevi idu na plus 7.

34. minut: Novi poenio Muse koji je dva puta precizan sa linije slobodnih bacanja.

34. minut: Dek je nezaustavljiv novi koš za Real.

34. minut: Novi koš Lesora koji održava Partizan u igri.

33. minut: Real održava prednost od tri poena novim košem Deka.

32. minut: Novi poeni Lesora.

32. minut: Naneli faulom šalje Deka na liniju slobodnih bacanja, a on je precizan oba puta.

32. minut: Partizan uzvraća trojku i to preko Madara.

31. minut: Real četvrtinu počinje trojkom Muse.

Četvrta četvrtina:

30: minut: Musa je fauliran na šutu za tri poena, ali je pogodio dva puta.

29. minut: Eksum na liniji slobodnih bacanja i oba puta je precizan.

29. minut: Novo vođstvo Partiana Ledej oba puta precizan sa linije slobodnih bacanja.

29. minut: Madar je postigao trojku za Real, Musa je postigao prve poene na meču, a Lesor je postigao jedan koš sa linije slobodnih bacanja.

25. minut: serija Reala traje i kraljavi su ponovo u vođstvu.

24. minut Real postiže novu trojku. Strijelac Rendolf.

23. minut: Serija Partizana od 4:0. Strijelci Avramović i Ledej.

21. minut: drugo poluvrijeme je počelo dosta efikasno

Treća četvrtina:

20. minut: Ipak posljednje poene u prvom poluvremenu postiže Real i smanjuje na minus 4.

20. minut Ledej je precizan dva puta sa linije slobodnih bacanja.

20. minut: Real se trojkom Rodrigeza približava.

19. minut: Nastavlja se serija Partizana koji ide na plus 7.

19. minut: Panter sa dva slobodna bacanja povećava prednost Partizana

18. minut: Četvrta trojka u nizu za Partizan, nova trojka Pantera koji ima 11 poena

18. minut: Novi poeni Hezonje.

17. minut: Rasplamsala se igra i poeni Tavaresa i trojka Pantera

16. minut: u jednoj minuti tri trojke, dvije za Partizan i jedna za Real.

15. minut: Po koš na obje strane i ostaje plus 2 za Real.

14. minut: Vraća se Partizan serijom od 6:0.

14. minut: Sjajna igra u odbrani obje ekipe.

13. minut: Prvi poeni za Partizan strijelac Ledej.

12. minut: nastavlja se serija Reala, Partizan još bez koša u drugoj četvrtini.

12. minut: Nastavlja svoju seriju Real i to novom trojkom.

11. minut Real postiže prve poene u nastavku meča. Hanga postiže koš i dodatno slobodno bacanje.

Druga četvrtina:

10. minut: Posljednje poene u prvoj četvtini postiže Partizan za izjednačenje. Eksum precizan jednom sa linije slobodnih bacanja.

10. minut Real ponovo vodi

10. minut Partizan ponovo vodi košem Nanelija

9. minut: Ponovo serija Reala od 4:0 i prvi put na meču vodi Real i to s 20:19.

8. minut: Prve poene postiže Lesor, a zatim za Real postiže Tavares (19:16)

7. minut: Serija Reala od 4:0. Dek je precizan prvo sa linije slobodnih bacanja, a zatim i iz igre. Partizan vodi s 17:14

6. minut: Prvo je Real smanjio na 14:10, a onda je usljedila nova trojka Partizana. Precizan je bio Avramović s 17:10.

5. minut: Tavares postiže poene za Real i smanjuje na 14:8

5. minut: Nova trojka za Partzian koji igra sjajnom, opet je precizan Smailagić koji ima već 9 poena.

5. minut: Novi poeni sa Real i to preko Deka sa linije slobodnih bacanja (11:6)

4. minut: Partizan nastavlja da povećava prednost sa poenima Pantera sa linije slobodnih bacanja (11:5)

3. minut: Trojku uzvaraća Hezonja, ali odmah nakon toga nove poene postiže Smailagić i to nova trojka 9:5.

2. minut: Prve poene za Real postigao je Tavares s linije slobodnih bacanja, a zatim je usljedila trojka Smailagića za vođstvo Partizana od 6:2

2. minut: Partizan je odbrani prvi napad Real i prekop Ledeja došao do 3:0 na startu meča.

1. minut: Prve poene na meču postiže Trinfunović koji je pogodio jedno od dva slobodna bacanja. 1:0 za Partizan.