Drama u Areni pripala Realu: Partizan će imati još jednu meč loptu u Beogradu (FOTO, VIDEO)

Drama u beogradskoj Areni pripala je Real Madridu koji je tako produžio četvrtfinalnu plej-of seriju Evrolige.

Kk Partizan

Beogradski tim je imao prvu meč loptu da se plasira na završni turnir u Kaunasu, ali je nije iskoristio. Real je sada smanjio na 1:2 i u četvrtak će imati priliku da seriju možda čak i vrati u Madrid.

Večeras se u paklu Arene bolje snašao Real koji je slavio s 82:80. Jako čudan meč gledali smo u Beogradu. Partizan je sjajno počeo, zatim je Real pokazao zašto je jedan od favorite za trofej i čini Partizan će morati čekati četvrtak da eventualno tada ovjeri plasman na fajnal-for.

Oba tima su u ovom meču bili oslabljeni zbog suspenzija nekoliko igrača nakon tuče u drugom meču ove serije, ali je Partizan pokazao da mu mnogo nedostaju Kevin Panter i Matijas Lesor koji postižu veliki broj poena i igraju sjajno u odbrani.

Grobari su odradili ono što se od njih očekivalo. Napunili su Arenu i postavili novi rekord, a pjesmom su svo vrijeme nosili svoje ljubice koji su dali i posljednji atom snage da pobjede kraljevski klub, ali nažalost nisu uspjeli.

To naravno nije kraj jer će se u Beogradu igrati još jedna utakmica i crno-bijeli će u četvrtak imati novu šansu da izbore plasman neđu četiri najbolja tima Evrope. U tom četvrtom meču će biti jači za Lesora, a Real za Gabrijela Deka kojima ističu suspenzije.

Najefikasniji u dresu Partizana večeras su bili Alen Smailagić i Zek Ledej s po 15 poena, dok je kod gostiju nezaustavljiv bio Edi Tavareš s 26 poena i 11 skokova.

TOK MEČA:

Partizan – Real Madrid 80:82 (32:19, 16:26, 15:21, 17:16)

Kraj meča u Beogradu, Real smanjuje na 1:2 u plej -of seriji.

40. minut 30 sekundi do kraja Real postiže trojku. Koš postiće Vilijam Gos bivši igrač Partizana.

39. minut novi poeni Tavareša i novo izjednačenje. Manje od dvije minute do kraja meča.

37. minut kako važan koš za Partizan koji ponovo vodi. Trojku je postigao Naneli.

37. dugo neko nije dominirao protiv Partizana kao Tavareš u ovom meču.

35. minut vrlo važan koš Egzuma i odlična igra u odbrani

34. minut Madar postiže nove poene i donosi izjednačenje, a Tavareš novo vođstvo Realu.

33. minut Vilijams Gos precizan oba puta sa linije slobodnih bacanja

31. minut zakucao je Ledej i ponovo Grobare bacio u trans.

31. minut Real nastavlja sa sigurnom igrom i vodi sa 5 poena prednosti.

Četvrtina četvrtina:

30. minut prvi poeni Tristana Vukčevića

29. minut Partizan može da pogodi samo za tri poena, novi koš Ledeja, ali Real uzvraća istom mjerom.

28. minut poene postiže i Musa i Real ima najveću prednost od četiri poena

27. minut trojka Papapetrua, proključala je Arena, ali je Tavareš nezastavljiv.

27. minutu novi poeni Hezonje Real ima plus 3.

26. minut ne predaje se Partizan i ponovo vode crno-bijeli. Koš postiže Naneli.

25. minut Real po prvi put dolazi u vođstvo

22. minut revija promaša Real Madrida, ali skaču odlično u napadu i imaju priliku da po prvi put povedu.

22. minutu trojka Nanelija diže publiku na noge

21. minut prve poene u nastavku meča postiže Smailagić, a zatim je usljedila trojka Reala

Treća četvrtina:

20. minut Partizan na poluvrijeme ide sa samo plus 3, a imao je i dvocifrenu prednost.

19. minut Partizan u novoj seriji promašaja većinom za tri poena, a Real ima priliku da povede po prvi put na meču.

18. minutu istopila se prednost Partizana koji je malo toga pogodio iz igre u ovoj četvrtini.

17. minut Sudije su svirale namjernu Madaru i izazvale buru negodovanja navijača Partizana.

17. minut Ledej sa linije slobodnih bacanja prekida seriju gostiju.

17. minut serija Reala još traje i trenutno je 11:0.

16. minut Partizan ide iz promašaju promašaj, ali igra sjajno u odbrani

14. minut Real je vezao pet poena i odmah tajm-aut traži Obradović

14. minutu trenutno se igra koš za koš u Areni

12. minut zatim trojka Samilagića za Partizan i poeni Tavareša za Real

11. minut poeni Nanelija pa trojka Reala.

Druga četvrtina

10. minut Egzum postiže prve poene na meču

9. minutu Rodrigez trojkom prekida seriju Partizana.

8. minut opet Madar postiže dva poena sa linije slobodnih bacanja i prvi je igrač sa dvocifrenim učinkom na meču.

7. minut Madar povećava prednost domaćina i već ima osam poena.

6. minut nova trojka za Partizan ovaj put strijelac je Smailgaić.

5. minutu Partizan održava prednost trojkom Anđušića.

4. minut serija Reala traje i vezali su 7 poena.

4. minut jedom sa linije slobodnih bacanja precizan Smailagić i nakon toga je usljedio koš Tavareša

3. minut prvi poeni za Real, dva puta sa linije slobodnih bacanja precizan je Vilijams Gos

3. minut novi poeni za Parizan, koš postiže Madar

3. minut serija Partizana traje, Ledej precizan jednom sa linije slobodnih bacanja.

2. minut Real ne zna gdje se nalazi serija Partizana traje i već je 9:0.

1. minut novi poeni za Partizan koš postiže Madar za 4:0.

1. minut prve koševe na meču postiže Partizan preko Smailagića koji je promašio dodatno slobodno bacanje.