MAESTRALNI BOŽIĆ Zadar u napetoj utakmici savladao Megu

Zadar je u 3. kolu ABA lige u dvorani Krešimir Ćosić savladao ekipu Mega Leksa sa 96:90 po četvrtinama (23:30; 23:19; 26:19; 24:22)

U prve dvije četvrtine Mega je imala igru i vodstvo, a na poluvrijeme je otišla sa plus 3 (46:49).

Drugo poluvrijeme obilježila je “divlja” i nepovezana igra, ali i buđenje domaćina uz maestralnog Luku Božića koji je zabilježio 33 poena, 13 skokova i 8 asistencija.

Mega je pred sam kraj utakmice ušla u egal završnicu, ali ishitreni šutevi i neiskustvo najmlađe ekipe u ligi su ih koštali poraza.

Najefikasniji kod gostiju bio je Danko Branković sa 20 poena i povratnik Dragan Milosavljević sa 19 poena.

Zadru je ovo druga pobjeda, dok Mega ostaje na dnu sa tri poraza.

U narednom kolu Zadar će u Čačku gostovati ekipi Borca, dok će Mega dočekati Cibonu.