Najljepše makazice u istoriji fudbala: Zbog ovih golova će svijet pamtiti Bejla (VIDEO)

Geret Bejl je objavio da završava karijeru.

Makazice Gereta Bejla

Tridesettrogodišnjak iz Kardifa je na društvenim mrežama objavio saopštenje i obrazložio odluku o završetku karijere, klupske i reprezentativne, iako je imao ugovor sa Los Anđeles Galaksijem, koji je raskinut prije isteka.

Bejl je karijeru počeo u Sautemptonu, odakle je otišao u Totenhem, i u ljeto 2013. za 101 milion evra prešao u Real. Najveći trag ostavio je upravo u Madridu, gdje je postigao 106 golova uz 67 asistencija na 258 utakmica.

Ipak, svi njegovi navijači i ljubitelji fudbala uopšte pamtiće ga po dva remek djela, gola koja je i danas teško objasniti.

Prvu je postigao u svojoj prvoj sezoni u dresu Reala, koju je završio prvom od pet titula Lige šampiona. Real i Barselona su 16. aprila 2014. igrali finale Kupa kralja na Mestalji u Valensiji.

Real je poveo u 10. minutu golom Anhela Di Marije, a Barsa je izjednačila u 68. preko Marka Bartre.

Sprint van terena

Ali upravo je Bartra postao predmet podsmijeha zbog onoga što je doživio u 85. minutu.

Kada se činilo da će meč ući u produžetke, Koentrao je loptu dobacio Bejlu.

Bartra ga je satjerao u ćošak i, činilo se, zaustavio, ali je tek tada počela njegova muka, piše Sportal.

Nezaustavljivi Bejl, koji je na trenutak izgubio ravnotežu, protrčao je pored Bartre kroz prostor iza aut linije, sustigao ga, zaobišao, uspio da kontroliše loptu i gurne je kroz noge Pinte za opšti delirijum navijača Reala.

Nešto više od mjesec dana kasnije, u finalu Lige šampiona protiv Atletika, Bejl je u 110. minutu pogodio za vođstvo Reala od 2:1, a meč je završen rezultatom 4:1.

Ali Bejl je postigao mnogo bolji gol u finalu četiri godine kasnije protiv Liverpula.

Sigurno jedan od najboljih u istoriji fudbala.

Makazice za istoriju

Real je poveo sa 1:0 golom Benzeme u 51. minutu, poslije katastrofalne greške Lorisa Karijusa, ali je Mane izjednačio samo pet minuta kasnije.

Zidan je u 61. minutu uveo Bejla i ​​isplatilo se dva minuta kasnije.

Marselo je centrirao sa lijeve strane, a Bejl je nevjerovatnim udarcem makazicama pogodio.

Bilo je mnogo dobrih makazica u istoriji, ali ove su bile posebne jer:

a) bila je u finalu Lige šampiona

b) bila je izuzetno teška s obzirom na brzinu kojom je lopta išla ka njemu.

Bejl je potvrdio titulu Reala u 83. minutu, kada je njegov udarac sa distance prošao kroz ruke očajnog Karijusa.