NAJVAŽNIJI TRIJUMF Leotar izborio opstanak

Leotar je pobjedom nad Rudar Prijedorom 2:0 obezbijedio opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Trebinjski tim je do trijumfa došao boljoj igrom u nastavku koju je krunisao Nikola Dujaković golovima u 76.minuti , te Mario Krstovski u 90.minuti iz penala.

Trebinjci su djelovali puno konketnije u uvodnim minutama, a Todorović je u 10.minuti pogodio prečku sjajnim udarcem sa nekih 17 metara. Rudar je šansu tražio u kontranapadima, a najbolju priliku za goste imao je Mandić, koji je sam istrčao ispred Puletića, ali je poslao loptu iznad gola Leotara.

U nastavku je sjajnu akciju domaćih krunisao Nikola Dujaković u 76.minuti. Nakn dodavanja se našao u dobrom poziciji i pogodio mrežu gostiju.

Zatim je sudija Elvis Mujić u sudijskoj nadoknadi svirao penal nakon duela Pekija i Spajić. Udarac Dujakovića je prvo odbranio golman gostiju Nemanja Šćekić, ali je sudija svirao da je izašao sa linije pa je on ponovljen.

Mario Krstovski je bio siguran za 2:0.