NE MOGU DA SE POMIRE SA PORAZOM Hrvati grme na sudije nakon eliminacije od Grka (VIDEO)

Nakon šokantne eliminacije zagrebačkog Dinama iz kvalifikacija za Ligu šampiona, gdje su Modri u sudijskoj nadoknadi prokockali dva gola prednosti protiv AEK-a u Atini, iz Hrvatske je bilo dosta povika na sudije i pojedine njihove odluke u samom finišu susreta.

Fudbaleri Dinama

Dinamo je nakon poraza na svom stadionu od 2:1 u Atini do 93. minuta imao 2:0, samim tim i plasman u plej-of za Ligu šampiona u džepu, a onda je grčki tim sa dva pogotka šokirao goste i ostao u trci za elitno takmičenje.

Drugi gol za ekipu AEK-a postigao je hrvatski reprezentativac Domagoj Vida, koji je odlično reagovao nakon odbranjenog penala Dominika Livakovića i poslao glavom loptu u mrežu za ogromno slavlje na stadionu “Aja Sofija”. Nakon meča, u hrvatskim medijima se povela priča o regularnosti ovog pogotka, gdje se kao sporne navode dve situacija.

Kao prva se navodi to što je Vida naizgled zakoračio u kazneni prostor prije nego što je kazneni udarac upućen, ali reakcije iz VAR sobe nije bilo. Kao je navedeno, VAR sudije su ovoj situaciji procijenile da hrvatski reprezentativac nije zakoračio u kazneni prostor, već je bio u koraku.

Ipak, kao spornu situaciji Hrvati su vidjeli to što sudija Espen Eskas nije svirao kraj odmah nakon što je Livakovič odbranio penal Leviju Garsiji, budući da je uveliko istekla nadoknada od pet minuta koju je arbitar propisao. U trenutku izvođenja penala u toku je bio 100. Minut, navodi Sportal.

– Kazneni udarac dovršen je kada se, nakon izvođenja udarca, lopta prestane da se kreće, izađe iz igre, loptu dira bilo koji igrač (uključujući izvođača penala) osim obrambenog golmana ili sudija zaustavi napad napadačke ekipe zbog prekršaja – navode Hrvati reči iz pravilnika.

Bilo kako bilo, na kraju im pritužbe neće mnogo vrijedeti i AEK će se na kraju naći u doigravanju za Ligu šampiona.