"Nema opuštanja, nijedan meč nije lak" Kapiten Partizana puca od samopouzdanja nakov prvenca ove sezone

Strijepili su navijači Partizana za ishod meča sve do 70. minuta duela 12. kola Superlige u Subotici.

Tada je kapije ubjedljive pobjede (3:0) otvorio kapiten Svetozar Marković i sve je od tog trenutka išlo kao po loju za crno-bijele koji sada imaju sedam bodova više u odnosu na Crvenu zvezdu, koja treba da odigra utakmicu protiv Javora.

Mladi, ali iskusni štoper već najavljuje naredni meč i gostovanje Radničkom u Kragujevcu u zaostalom meču.

– Bila je teška utakmica, kao i svaka u našem prvenstvu! Ekipa Spartaka je stvarno dobra, što su i pokazali u prvom poluvremenu. Najvažnije je da smo pobijedili i uzeli sva tri boda. Već od sutra moramo da se okrenemo sljedećoj utakmici i da se pripremimo što bolje jer, kao što sam i rekao, nijedna utakmica neće biti laka – izjavio je Marković za klupski sajt.

Postigao je komandant Partizanove odbrane prvi gol ove sezone.

– Prvi gol u sezoni! Imao sam i u prethodnim utakmicama nekoliko šansi koje nisam iskoristio,  ali sada mi je pošlo za rukom i srećan sam zbog toga, naravno! – ističe kapiten Partizana.

Nezamjenljiv su tandem Marković i Mihajlo Ilić, a kapiten priželjkuje mladom kolegi da se i on što prije upiše u strijelce.

– Najbitnije je da vjerujemo sami u sebe, u saigrače, da ne paničimo i da čekamo priliku da ugrozimo protivnika. Nadam se i da će Ilke (Mihailo Ilić) uskoro postići svoj prvi gol. Što se tiče uticaja na njega, trudim se da mu pomognem u svakom smislu, ali isto tako i on meni dosta pomaže – istakao je Marković.