NESTVARNA SCENA U SERIJI A Trener uhvatio svog igrača za vrat i urlao na njega

Fudbaleri Sampdorije slavili su kao gosti u derbiju začelja Serije A protiv Venecije rezultatom 2:0, a finiš ovoga meča obilježile su vrlo neprijatne scene.

Naime, u samom finišu susreta trener Venecije Paolo Zaneti u potpunosti je izgubio živce, kada je njegov fudbaler Tomas Henri isključen nakon druge javne opomene. Italijanski stručnjak je kraj aut linije sačekao svog igrača da izađe sa terena, a zatim ga ščepao za vrat i odgurnuo, sve vreme urlajući na njega.

Italijanski mediji pišu da će Zaneti najverovatnije biti suspendovan zbog toga jer je kamera sve snimila.

Henri je prvi žuti karton zaradio u 41. minutu utakmice, a drugi četiri minuta prije isteka regularnih 90 minuta igre i to zbog prigovora.

Trenera Venecije posebno je razbjesnilo to što je njegov fudbaler prethodno nekoliko puta usmeno upozoren od sudije da se ne raspravlja, jer mu preti isključenje. Čak je upozorio i Zanetija da smiri svog igrača koji se kreće “po tankom ledu”.

Ipak, ništa nije vredelo i Henri je na kraju isključen, a fudbaleri Sampdorije su slavili sa 2:0 golovima Frančeska Kaputa u 24. odnosno 38. minutu.

Ovim trijumfom oni su pobjegli na sedam bodova od svog gradskog rivala Đenove koja je prva “ispod crte” sa 22 boda, koliko ima i pretposlednja Venecija.