NEVIĐENO Izborili produžetke u 13. minutu nadoknade, pa ispali nakon 14 serija penala (FOTO, VIDEO)

Nevjerovatna drama viđena je u susretu sjevernoirskog Glentorana i malteške Gzire u prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferrencije, a golsti su prošli dalje nakon izvođenja čak 28 penala!

Glentoran - Gzira

Prva utakmica koja je odigrana na Malti završila je rezultatom 2:2, a u revanšu u Sjevernoj Irskoj je rezultat glasio 1:1 zahvaljujući golu veznjaka domaće ekipe Barnsa u 13. minutu nadoknade!. Ali tu nije bio kraj drame, već tek njen povoj.

Nakon što u produžecima nije bilo pogodaka, pristupilo se izvođenju penala. Nakon što je svih 11 igrača obje ekipe je pogodilo penale, krenulo se i u drugi krug izvođenja udaraca s bijele tačke.

Vilkinson je pogodio za vođstvo Maltežana 12:11, a onda se desila nevjerovatna scena. Doneli je šutirao, golman Gzire Kasar odbranio njegov udarac i odmah potrčao ka centru da sa saigračima proslavi prolazak dalje.

Ipak, nije primijetio da je lopta nakon što ju je on dotakao, nastavila put prema golu i na kraju prešla gol-liniju, te je sudija shodno pravilima priznao pogodak. Naime, izvođenje penala nije završeno sve dok je lopta u pokretu u granicama igrališta.

Kasarova nesmotrenost na kraju, ipak, nije skupo koštala Gziru, jer je on u 14. seriji obranio udarac Bojda i poslao malteški klub u drugo kolo trećeg po jačini evropskog takmičenja, gdje će igrati dvomeč protiv luksemburškog Didelanža, piše Kliks.