VIŠE NISU SILA Predstavnik tzv. Kosova srušio Jakirovićev Dinamo (FOTO)

Pun stadion "Fadilj Vokri" u Prištini radovao se večeras pobjedi Balkanija nad Dinamom iz Zagreba u Ligi konferencije.

Sergej Jakirović

Prvak Hrvatske koji je ne tako davno bio strah i trepet za mnogo jače klubove očiglkedno to više nije, pa je predstavnik tzv. Kosova stigao do velike pobjede 2:0.

Goste su srušili Kendrim Zuba i Almir Kreziju u 44. minutu, kada je Zuba sa pozicije levog beka poslao perfektan pas preko previsoko postavljene odbrane Dinama i izbacio Krezijua u čistu gol šansu, a krilni napadač Balkanija bez razmišljanja uhvatio volej i zakucao loptu iza leđa Ivana Nevistića.

Bio je to ukupno peti poraz ekipe trenera Sergeja Jakirovića od početka sezone, računajući kvalifikacije za Ligu šampiona i Ligu Evrope, odnosno prvenstvo Hrvatske.

„Najluđa“ utakmica ove runde u Ligi konferencije odigrana je u Istanbulu, gdje je Bešiktaš poveo 2:0 golovima Vinsenta Abubakara u u 38. i 46. minutu, ali je isključenje Valentina Rozijea u 61. minutu najavilo potpunu katastrofu domaćih u nastavku meča.

Trener Lugana Matija Kroći-Torti napravio je tri ofanzivne izmjene poslije drugog žutog kartona za Francuza i dobio ono što je tražio – od 81. do 90. minuta Švajcarci su postigli dva, a defanzivac Bešiktaša Erik Baji treći gol za konačan preokret – 2:3 (1:0).