Od sjaja do očaja: Rukometaši Srbije odigrali fantastičnih 40 minuta i nestali, četvrtfinale ostalo san

Rukometaši Srbije nisu uspjeli da savladaju Norvešku u meču "biti ili ne biti" kada je u pitanju borba za četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Lazar Kukić u meču Srbija - Norveška na Sp u rukometu

Bolji od njih bili su Norvežani, koji su slavili sa 31:28 i ostavili “orlove” bez šansi da se domognu cilja koji je postavljen pred nastup u Poljskoj i Švedskoj.

Sjajno prvo poluvrijeme, vjerovatno najbolje još od 2012. godine kada je srpski rukomet stigao do posljednje velike medalje, poništilo je loše drugo u kome su Skandinavci dominirali. Sve do 44. minuta činilo se da momci Tonija Đerone mogu do trijumfa i velikog koraka ka plasmanu među osam najboljih, ali… Norvežani su počeli da igraju kako znaju, Dejan Milosavljev nije mogao sam u odbrani, a napad je u potpunosti stao.

U najvažnijim trenucima zakazao je do večeras najbolji segment igre Srbije i poraz je postao neminovnost.

“Orlovi” su ostali na dva boda, dok Norvežani i Nijemci imaju po šest, a Holanđani četiri. Idući meč Srbija igra u subotu protiv Argentine, a potom će se sastati sa Holandijom. Drugo mjesto od večeras je neuhvatljivo…