POLJACI DEKLASIRANI Makedonci pozitivno iznenadili i ubjedljivo slavili na teškom gostovanju

Košarkaši Sjeverne Makedonije upisali su veliku pobjedu u kvalifikacijama pošto su na gostovanju ubjedljivo savladali ekipu Poljske 96:71.

Jeste ekipa Sjeverne Makedonije poražena od Estonije, ali je sve “izgubljeno” brzo nadoknađeno na teškom gostovanju u Poljskoj. Malo ko je očekivao da će polufinalista, i najprijatnije iznenađenje prošlog Eurobasketa odigrati tako slabo.

Izabranici selektora Jončevskog su od samog starta pokazali domaćinu da će morati dobro da se pomuči kako bi došao do pobjede. Od starta, gosti su došli do prednosti u prvu četvrtinu su dobili 26:16. Stečenu prednost su sačuvali do poluvremena, a do kraja, nastavili su u istom ritmu i upisali ubjedljivu pobedu.

Vodili su gotovo konstantno i sa preko 20 poena prednosti u drugom poluvremenu, tako da se može reći da se njihova pobjeda nije niti jednog trenutka dovodila u pitanje.

Na kraju je maestralnu partiju pružio Nenad Dimitrijević, koji je ubacio čak 32 poena uz po osam skokova i asistencija, dok je naturalizovani Itan Hep dao 19 poena uz devet uhvaćenih lopti i pet asistencija.

Dvocifreni su bili još Stojan Đuroski sa 17 poena, odnosno Andrej Maslinko koji je postigao 10 poena.

U sastavu Poljske nije bilo Mateuša Ponjitke, koji se vratio u Partizan na pripreme za meč sa Anadolu Efesom, a u njegovom odsustvu najbolji je bio Mihal Mihalak sa 20 poena, dok je Marćin Sokolovski dao 15, a Jakub Garbač je zavšio na devet poena. Olek Balčerovski je stao na sedam poena, koliko je imao i Andžej Pluta.

Situacija u Grupi H je sada takva da Estonci jedini imaju dve pobjede, prate ih Makedonci i Litvanci sa po 1-1, dok je Poljska na 0-2. Iz grupe dalje, pored domaćina Poljske, idu još dvije najbolje selekcije, tako da u trenutnom stanju stvari ispada Litvanija, prenosi Telegraf.