Popravili utisak iz Podgorice: Pjaniđani i Cedevita osvojili Superkup Slovenije (FOTO)

Košarkaši ljubljanske Cedevita Olimpije četvrti put zaredom osvojili su slovenački Superkup.

Ekipa koju vodi italijanski trener Simone Pjaniđani u ponedjeljak je rezultatom 75:69 u Kranju savladala Helios iz Domžala.

Tim iz slovenačke prestonice tako je osvojio ukupno 12. pehar u ovom takmičenju, četvrti otkad nastupa pod imenom Cedevita Olimpija. Drugi najuspješniji učesnik u istoriji Superkupa je Krka – osvajala ga je pet puta.

Nagradu namijenjenu najboljem pojedincu finala dobio je 21-godišnji krilni košarkaš Luka Ščuka. On je bio najefikasniji igrač finala sa 21 poenom (7/11 iz igre) i 7 skokova, prenosi Sport Klub.

Podsjetimo Cedevita je na pripremnom turniru ABA-ligaša zauzela posljednje mjesto.